Bedava Web Alanı Yeterli mi?

Bir web sitesi büyütmeye çalışırken en çok yapılan yanlışlardan biri de bedava hosting hizmeti aramaktır. Düşünün ki bir bebeğiniz var ve siz ona bedava bir bakıcı arıyorsunuz. Ne kadar güvenebilirsiniz? İşin kötü tarafı belli bir süre özene bezene beslediğiniz web sitenizin birden açıkta kalma ihtimalini de düşünürseniz çok da mantıklı görünmüyor. Ucuz etin yahnisi bir derece belki ama bedavanın nasıl olur onu da siz düşünün.

Ucuz hosting alanında yurt dışında ve Türkiye’de bizim gibi faaliyet veren ve destek hizmetini kusursuz vermek için çabalayan firmalarla çalışmak daha mantıklıdır. Ücretsiz barındırma hizmeti sağlayan firmalar genellikle cazip teklifleri altında link stratejileri veya pazarlama taktikleri geliştirirler. Yoksa hiç bir kazancı olmadan bu yükün altına girmek zaten mantıksızdır.

Önceleri ücretsizle başlayıp bu alanda sorun yaşadıktan sonra ekonomik hizmetlerimizden faydalanan bir çok müşterimiz var. Bu konudaki en büyük sorunu düşük kapasiteli sunucular ve aşırı reklam akışları oluşturuyor.

Siz de bedava hosting hizmeti almadan önce birkez daha düşünün deriz.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

Bunları da Okuyabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir