Blog Siteleri İle Nasıl Para Kazanılır

Çoğumuz bir hevesle başladığımız blog hosting serüveni genelde çok uzun sürmeden bitiririz. Bunun bir çok sebebi olabilir. Fakat en başta gelen sebeplerinden birisi ziyaretçi arttıkça artık işin biraz daha masraflı hale gelmesidir. Yani patlama noktasını geçmek için biraz yatırım yapmak gerekir. Yüksek trafik, paylaşımlı hosting hesabınıza sığmamaya başlar ve daha güçlü bir barındırma ihtiyacı doğar. Bu noktada en çok tercih edilen fiziksel sunucuya geçmeden önce vps kiralamaktır.

Öneriniz Nedir?

Bu konuda en hesaplı çözüm bir sponsor hosting firması bulmaktır. Belli bir seviyede ziyaretçi çeken siteniz firmaların link alabilmek şartıyla maliyetlerinizi üstlenmesini sağlayabilir. Tabi bu da belli bir ziyaretçi sayısından sonra fiziksel sunucuya geçişinize zemin hazırlar.

Asıl Önemli Olan Sabırdır.

Maliyet konusunu başlangıçta çözebilmek için özenle büyüttüğünüz site sabrınızın sonucu gelir. Bir çok yerde anlatılan seo kurallarını fazlaca düşünmeyin. Eğer yazdığınız konudan gerçekten zevk duyuyorsanız bu sizi çok iyi bir seo uzmanı yapar. Önemli olanın insanlara faydalı olmak olduğunu unutmayın. Gerçekten çok çaba sarfederseniz bunu hem Google hem de hosting sponsor firmaları mutlaka görecek ve sabrınızın hediyesini alacaksınız. Sadece en iyi olduğunuz konuyu seçin ve en az 6 ay boyunca günde bir, veya haftada bir düzenli içerik girin ve özgün olun. Başarısız olma ihtimaliniz çok düşük.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

Bunları da Okuyabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir