Limitsiz Barındırma Gerçekten Limitsiz mi?

Son günlerde moda haline gelen limitsiz hosting konusunda çok fazla soru gelmeye başlayınca sizler için bu konuda detaylı bilgi verelim istedik.

Limitsiz nasıl olur?

Öncelikle limitsiz nedir ya da hosting paketlerinde bundan ne anlamak gerekir bunun cevabını verelim. Hosting alanınız aslında bir bilgisayarın diskinde yeralan size ayrılmış bir bölümden ibarettir. O zaman hemen akla şu gelebilir. Peki nasıl olur yani bu sonsuz mu demek? Tabiki değil. Her şeyin bir sonu olduğu gibi hostinginde bir sınırı vardır. Bu şekildeki paket satışlarından amaç yeni kullanıcılar veya kurumsal firmaların paket aşım derdini düşünmeden sıkıntısız bir hosting deneyimi yaşamasıdır. Yoksa ne bulursak buraya yükleriz, bu hesabımızda milyonlarca dosya barındırabiliriz gibi bir durum söz konusu değildir.

Bana uygun mu?

Genelde başlangıç seviyesi bir site için veya kurumsal amaçlı web sitelerine uygundur. Firma tanıtımı için kullanılan bir WordPress sitesi veya kişisel blog sorunsuz bir şekilde çalışır. Her firmanın kullanım sözleşmesinde limitsiz kullanım hakkının sınırları belirlenmiştir. Bunları incelemeden hemen satın almamanız sizin için en doğrusu olacaktır. Genelde limitleri işlemci ve ram kullanım ve inode denilen dosya adedi sınırlarıdır. Zaten bu şekilde yapılmasa tek bir hesapla tüm sunucu dolabilir ve diğer hesaplar etkilenir.

Eğer yüksek işlemci gerektiren bir web siteniz varsa kesinlikle size uymayacaktır. Bunun için en uygun çözüm en azından başlangıç aşamasında giriş seviyesi bir VPS kiralamak ve fiziksel sunuculara bakmaktır. Yeni bir siteniz yoksa gerçekte ne kadar işlemci gücüne ihtiyacınızın olduğunu bilmeniz seçim yaparken çok önemlidir. Bunun için mutlaka satın alma öncesi desteğe başvurun. Sanal sunucunuzun size ayrılan kaynakları tamamen kullanabileceğiniz için artık çok fazla ziyaretçi veya yüksek işlemci gücü gerektiren kodlarda da limitlere takılmamış olursunuz.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

Bunları da Okuyabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir