Özgün Makale Nasıl Yazılır?

Özgün makale yazmak için en başta çok okumak gerektiğini unutmamak gerekir. Fakat webmaster ların çoğunluğu kitap okumak için fazla zaman harcayamayabilir. Benzersiz makale yazmak için farklı yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

Spinleme

Bazı spinner programları ile kelimelerin eşanlamlılarını çevirip farklı makaleler elde edebilirsiniz. Tabiki kullanacağınız programın sözlük hazinesi çok iyi olması gerekir. Bu konuda daha çok İngilizce yazılımlar mevcut olduğu için başarılı bir Türkçe programı bulmakta zorlanabilirsiniz. Spinleme yöntemi daha çok gün içinde birden fazla makaleye ihtiyaç duyanlar tarafından tercih edilir. Yine de skor olarak tamamen farklı bir makaleye göre düşüktür.

Yeniden Yazma (Rewrite)

Yeniden yazma yöntemi daha çok manuel olarak tercih edilir. Başka bir kaç makaledeki cümleleri tek tek yorumlayı yeniden yazabilirsiniz. Cümlelerin yerlerini değiştirip hatta bazı cümleler ekleyerek oldukça etkili yazılar oluşturmak mümkündür.

Özet Çıkarma

En zor fakat en etkili yöntem aslında özet çıkarmadır. Yazacağınız konu ile ilgili bir kaç makale okuduktan sonra kendiniz konu ile ilgili yorumlarınızı katın ve baştan sona farklı bir bilgi kaynağı oluşturun.

En İyisi Hangisi?

En iyi yazarlık yöntemi en iyi bildiğiniz konu hakkında yazmaktır. Örneğin sinema sever biri iseniz emin olun içinde bulunduğunuz heyecan size daha fazla yorum katmanıza imkan verir. Bu da daha çok kelime ve daha çok bilgi olacağından üstün bir avantaj ve okuyucu potansiyeli elde etmiş olursunuz.

Bu yazıyı paylaşabilirsiniz:

Bunları da Okuyabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir