Hotmail’e Mail Gönderme Sorunu Hakkında

Hotmail’e Mail Gönderme Sorunu Hakkında
Aşağıdaki süreçleri uygulayarak Hotmail sunucularına mail gönderme sorununu %100 bitirebilirsiniz.

Hotmail Karaliste Kodları

Hotmail sunucuları sizin ip adresinizi veya alanadınızı kara listeye aldıysa aşağıdakine benzer bir hata kodu ile iletilemedi maili alırsınız:

host mx4.hotmail.com[65.55.37.72] said: 550 SC-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons.

Eğer yukarıdaki gibi bir hata mesaıj dahi almıyorsanız muhtemelen spam kutusuna düşüyordur ve bu tamamen farklı bir durumdur. Hata kodları reddedilme sebebiniz hakkında size önemli ipuçları verecektir. Genelde spam aktivitesi Microsoft sunucularında 550 yanıt kodu ile sonuçlanır. Daha öncesinde ise 421 kodunu görebilirsiniz.

Hata kodları ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz:

SMTP Hata Kodu

Açıklama

421 RP-001Outlook.com sunucuya bağlanırken posta sunucusu IP’si izin verilen oran sınırını aştı. Oran sınırlaması sebebi IP / etki alanı itibarı ile ilgilidir. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
421 RP-002Outlook.com sunucuya bağlanırken posta sunucusu IP’si bu bağlantıda izin oran sınırını aştı. Oran sınırlaması sebebi IP / etki alanı itibarı ile ilgilidir. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
421 RP-003Outlook.com sunucuya bağlanırken posta sunucusu IP’si izin verilen bağlantı sınırını aştı. Sınırlama sebebi IP / etki alanı itibarı ile ilgilidir. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
550 SC-001Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. Ret nedenleri Spam benzeri özellikleri veya IP / etki alanı itibarı ile content ilgili olabilir. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
550 SC-002Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. Outlook.com bağlanırken posta sunucusu IP’si ad madencilik davranışı sergilemiştir. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
550 SC-003Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. IP adresiniz açık bir proxy / röle gibi görünüyor. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
550 SC-004Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. Biz bu IP adresinden gelen mail ile ilgili şikayet aldık, çünkü bir blok IP adresiniz kara listeye yerleştirildi. Önemsiz E-posta Raporlama Programı (JMRP), gönderenler e-posta listesinden istenmeyen alıcıları kaldırmak için yardımcı olmayı amaçlayan ücretsiz bir programa kayıt olmanızı öneririz. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
550 DY-001Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. Tipik bir Internet posta sunucusuna kimliği doğrulanmamış. SMTP e-posta teslim etmek için kullanılmıyor. Biz genellikle dinamik IP yıllardan gelen e-postaları kabul etmiyoruz. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz. http://www.spamhaus.org dinamik ve konut IP adresleri listelerini tutar.
550 DY-002Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. Muhtemel nedeni tehlikeye veya virüs bulaşmış sunucu / kişisel bilgisayardır. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.
550 OU-001Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz. Http://www.spamhaus.org: Bu blok ve istek çıkarılması daha fazla bilgi için lütfen gidin.
550 OU-002Posta politikası nedeniyle Outlook.com tarafından reddedildi. Ret nedenleri Spam benzeri özellikleri veya IP / etki alanı itibarı ile content ilgili olabilir. Bir e-posta / ağ yöneticisi değilseniz yardım için E-posta / Internet Servis Sağlayıcısı ile irtibata geçiniz.

Kara liste temizleme başvurunuzu yapmadan önce sunucunuzda kontrol etmeniz gereken bazı şeyler var:

1-Son 3 günlük mail aktivitesini mail kuyruğu raporlarından kontrol edin. Virüslü bir hesap aşırı derece spam mail gönderiyor olabilir.

2-Sunucuda Smtp doğrulamasının geçerli olduğuna emin olun

3-Sunucu ip ve domain adresinizi popüler karaliste kontrol sitelerinde araştırın

4-DNS ayarlarınızda DKIM, SPF, PTR kayıtlarının yapılandırıldığından emin olun. Yeni versiyon bir Cpanel kullanıyorsanız bunu Cpanel toolları ile tüm domainleriniz için yapabilirsiniz.

5.Sunucuzdaki hesaplar için Maldet benzeri bir yazılımla mutlaka php tarafında çalışabilen zararlı yazılımların aramasını yapın.

Microsoft’dan Yardım Alın

Tüm bu kontrollerden sonra aşağıdaki linke tıklayarak sunucuzla ilgili tüm bilgileri girin ve Microsoft’un sizi kara listeden çıkarmasını ve size yanıt vermesini bekleyin

https://support.microsoft.com/en-us/getsupport?oaspworkflow=start_1.0.0.0&wfname=capsub&productkey=edfsmsbl3S3140


Bir Cevap Yazın