Sahibinden Tarzı Satış Sitesi Nasıl Yapılır?

sahibinden
Sahibinden tarzı ilan veya hem ilan hem çoklu satıcı özelliklerini barındıran bir web sitesi hazırlamak sanıldığı kadar zor değil. Bu tarz bir site yapmak için nasıl ilerlediğiniz önemlidir. İnternette bu ve buna benzer bir çok klon script bulmanız mümkün. Fakat bu tür scriptlerde bir çok zararlı kod barınabilir veya güvenlik açıkları olabilir. Bu da sitenizin bilgilerinin ele geçmesi veya zararlı yayın gibi birçok soruna neden olabilir.

Bu yöntem yerine firmamızın ve bir çok yazılımcının da kullanabileceği açık kaynak kodlu ve daha uygun maliyetlerle alınabilecek hazır scriptler veya WordPress eklentileri kullanılabilir.

Biz özellikle WordPress eklentileri ile sizlere aşağıdaki gibi hizmetleri verebileceğiniz bir web sitesini çok uygun maliyetlerle oluşturabiliriz.

Çoklu satıcı

Mağazanızda bir çok satıcı üye olup belirlediğiniz planlar dahilinde kendi e-ticaret mağazalarını oluşturabilir, ürünlerini satabilirler. Sizde satış ve üyelik komisyonları alabilirsiniz.

Üyelik ve planlar

E-ticaret mağazanızda üyelik sistemi ile beraber kullanıcıların yapabileceği işlevleri limitlendirebilirsiniz ve kullanıcı gruplarına özel üyelik paketleri hazırlayabilirsiniz. Bu sayede tekrar eden ödemeleri müşterilerinizden almanız mümkün olacaktır.

İlan açık artırma ve teklif

Sitenize üye olan ziyaretçiler sizin belirlediğiniz limitlerle veya limitsiz olarak ilan ekleyerek bunları açık artırmaya sunabilir veya hemen satın al fiyatı belirleyebilirler. Açık artırma aynı zamanda sanal mağaza sahipleri içinde geçerli olacaktır. İlan sahiplerine mesaj gönderilebilir veya iletişim bilgileri görüntülenebilir.

Rezervasyon sistemi

Satacağınız ürünler arasında rezervasyon gerektiren paketler veya kiralamalar olabilir. Bunun için her kullanıcının kendi panelinden zaman ayarlamalarını yapabileceği rezervasyon eklentileri kullanılıp bu da sisteme dahil edilir.

Crm ve istatistik uygulamaları

Müşterilerinizin davranışlarını takip etmek ve onlara daha kaliteli hizmet sunmak için CRM kullanabilirsiniz. Bu sayede satışlarınızı artırma adına önemli kararları rahatça alabilirsiniz.

Özel yazılım projesi gerekli mi?

Özel bir yazılım projesi uzun zaman alan maliyeti yüksek ve riskli bir süreçtir. Çalışacağınız firmanın referansları ve size sunacağı sözleşme gibi garantiler önemlidir. Buna benzer bir projenin en baştan kodlanması ortalama 3 ila 6 ay arasında bir zaman alabilir. Maliyeti ise kaliteli bir firma ile çalışıyorsanız 20 bin ila 50 bin tl arasında değişebilir.

Tüm bu özellikler ve daha fazlası için hazır yazılımlar kullanmak zaman ve maliyet adına sizlere önemli avantaj sağlayacaktır. Kullandığımız yazılımlar sürekli güncellenen ve hem ülkemizde hem de dünyanın bir çok ülkesinde binlerce web sitesi sahibinin kullandığı yazılımlardır. Böylece projeniz ilerletilebilir ve uzun yıllar ayakta kalabilir olacaktır.

Detaylarla ilgili bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.


Comments

  1. Harika bir paylaşım teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın